Richard Adolf Odo Plüddemann

Najbardziej znanym mieszkańcem Gąsek, był Richard Adolf Odo Plüddemann (ur. Gąski 1846 - zm. Wrocław 1910), doskonały architekt, radca budowlany we Wrocławiu.

Był synem Sellmara Plüddemanna, pruskiego oficera, właściciela Gąsek. Po maturze i służbie wojskowej podjął naukę w Akademii Budowlanej w Berlinie. 

W latach 1908 - 1910, jego autorstwa była cała ówczesna wrocławska koncepcja urbanistyczna osi dzisiejszego mostu i placu Grunwaldzkiego. Jego projektem był także Most Zwierzyniecki, budynki szpitalne przy ul. Rydygiera, budynki szpitala Wszystkich Świętych d. wojewódzki, główna biblioteka Uniwersytetu Wrocławskiego i inne.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Richard Adolf Odo Plüddemann adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Richard Adolf Odo Plüddemann, zobacz gdzie w Gąskach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Richard Adolf Odo Plüddemann.
  • 19-400 Gąski
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Richard Adolf Odo Plüddemann opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij