Gąski - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Gąsek

Położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim wieś Gąski oddalona jest od bałtyckiej plaży zaledwie o kilkaset metrów. Prowadzą tu wyłącznie drogi powiatowe. Najbliżej znajduje się droga krajowa nr 11, która przebiega południkowo przez cztery województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie. Aby dojechać do Gąsek, należy z drogi tej skręcić na północ w miejscowości Uliszki.

Wieś nie posiada połączenia kolejowego, co dwie godziny docierają tu jednak autobusy z Mielna. Przewozy realizuje prywatna firma AR-BOS. Dostępne połączenia do Gąsek można szybko sprawdzić za pomocą wyszukiwarki GoEuro, która podaje także ceny biletów i czas podróży. Do Mielna docierają autobusy PKS Bydgoszcz i firmy Lider Sp.J. - kursują m.in. z Bydgoszczy, Wrocławia, Wałbrzycha, Torunia, Opola, Łodzi, Koszalina i Jeleniej Góry. Busy w Mielnie zatrzymują się m.in. przy ul. Chrobrego i Lechitów w centrum miejscowości. Najbliższa stacja kolejowa realizująca kursy do dalszych regionów Polski znajduje się Koszalinie. Stąd należałoby dojechać do Mielna, a następnie do Gąsek. Dworzec PKP w Koszalinie usytuowany jest przy ul. Armii Krajowej stanowiącej fragment drogi krajowej nr 11, w samym centrum miasta. Dojeżdżają tu pociągi PKP Intercity, TLK oraz Przewozy Regionalne z największych miast Polski: Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Białegostoku, Słupska, Szczecina, Poznania, Przemyśla czy Olsztyna.

Ze względu na niewielkie wymiary Gąsek, po miejscowości można swobodnie poruszać się na piechotę. Istnieje również możliwość skorzystania z usług taksówkarzy dojeżdżających z okolicznych miejscowości. Taksówka może okazać się korzystną alternatywą dla dojazdu do Gąsek z Koszalina - tutejszy postój taksówek znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów na północ od dworca przy ul. Armii Krajowej.

rozwiń
Gąski - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij